30 cm poliüretan sütun takımları
Dış ve iç ortamlarda rahatlıkla kullanabileceğiniz 30 cm Korint Dor sütun Başlıkları dairesel sütun ve motifli sütun altlığı ve 30 cm dairesel alt kaide modellerini sizlere farklı kombinasyonlarla hazırlayarak örnek bir resim galerisi hazırladık. O kadar detaylı bir galeri hazırladıkki neredeyse tüm kombinasyonları size sunuyoruz. Altın varaklı antik mermer görünümlü sütun modelleri örnek tasarımlarda mevcut. İstenilen çap ve ebatlarda dor iyon korint poliüretan sütun başlıkları imalatı yapmaktayız. Düz yivli konik burgulu sütun imalatı yapıyoruz.
altın sarısı dairesel motifli sütun ve sütun başlıkları

KORİNT Sütun ve Başlıkları NİZAMI:
M.Ö. 5-4 .yy. İyon nizamının çok az değişmiş bir şeklidir. Tek farkı sütun başlıklarında görülür. Volüt başlık yerine akantus yaprakları ile donanmış sütun başlıkları kullanılmıştır. Sitemizde farklı uygarlıklara ait farklı korint sütun başlıkları vardır.

Bazı Yunan tapınaklarında korint ve iyon sütun başlıkları birleştirilerek karma ( Kompozit) başlıklar kullanılmıştır. Bu tapınaklarda sütunların yerine kadın heykellerinin (karyatit) kullanıldığı görülür.

Sutun kaidesi ve gövdesi aynen miyon sütun sistemdeki biçimdedir. 6yeni olan akan tuz yapraklarında biçimlendirilmiş olan başlıktır. Bu taş olmuş doğa formu daha erken devirlerde soyutlaştırılmış ve bir süs olarak kullanılmıştır. İlk zamanlar binaların içinde, sonraları dışında kullanılmaya başlayan bu nizam helenislik devirde çok sevilmiştir. Bu nizamdaki belli başlı tapınaklar arasında Silifke ve Atina yakınlarındaki Zeus tapınakları sayıla bilir. Bu nizamdaki başlık, bir cephesi olmadığından ve her türlü değişikliğe elverişi olduğundan çok kullanılan bir nizamdır.

Poliüretan Sütun ve Poliüretan Korint Dor Sütun Başlıkları Kataloğu

Leave a Comment

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Start typing and press Enter to search